Portik Tamás áll az ügetői merénylet mögött a rendőrség szerint
A hatóság lezárta az 1996-os ügy vizsgálatát, a nyomozás anyagát pedig átadta az ügyészségnek.
A hatóság lezárta az 1996-os ügy vizsgálatát, a nyomozás anyagát pedig átadta az ügyészségnek.
Védenceik bizonyítottság hiányában történő felmentését kérték az ügyvédek a Prisztás-gyilkosság ügyében folyó tárgyaláson hétfőn a Fővárosi Törvényszéken.
Váratlanul vallomást tett a Prisztás-gyilkosság egyik vádlottja péntek délelőtt a Fővárosi Törvényszéken, emiatt az ügyész a többórás vádbeszédét csak délután kezdhette el. Az ügyész fegyházbüntetést kért mindhárom vádlottra. A tárgyalás hétfőn folytatódik a védők beszédeivel.
Antropológusprofesszor segíti a rendőröket az Aranykéz utcai nyomozásban. A Blikk információi szerint ezzel a viszonylag ritkán alkalmazott szakértői eljárással próbálják a nyomozók bebizonyítani, hogy kik és hogyan követték el a magyar kriminalisztika egyik legsúlyosabb merényletét, Boros Tamás felrobbantását. Az Országos Rendőr-főkapitányság sajtóosztályánál nem erősítették meg, hogy P.-t kivitték volna az Aranykéz utcába.
Hiába ülnének jogerősen életük végéig rács mögött, egy strasbourgi döntés miatt ismét köztünk járhatnak majd azok, akik brutális módon végeztek áldozataikkal – írja a Blikk.
Pénteken kezdődik a Fővárosi Törvényszéken az a büntetőper, amelyben Portik Tamást a több mint másfél évtizeddel ezelőtti Prisztás-gyilkosság miatt vádolja többszörösen minősülő emberöléssel az ügyészség.
Gyanúsítottként hallgatta ki az Aranykéz utcai robbantással kapcsolatban Jozef Rohácot a Nemzeti Nyomozó Iroda - tudta meg az MTI Hírcentrum.
Vádiratot nyújtott be a Fővárosi Törvényszékre a Fővárosi Főügyészség hétfőn P. Tamás és társai ellen az előre kitervelten, nyereségvágyból elkövetett emberölés bűntette miatt a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Nyomozó Főosztály Életvédelmi Osztályán folyamatban volt bűnügyben.
Befejezte a rendőrség a Prisztás-ügy nyomozati iratainak ismertetését, a vádlottak köztük P. Tamás a jövő héten veheti át az iratokat - írta a Magyar Nemzet.
Egyelőre nem áll fel az a tényfeltáró bizottság, amely Laborc Sándor egykori NBH-főigazgató és Portik Tamás, az Energol Rt. előzetes letartóztatásban lévő volt vezetője közötti találkozók körülményeit vizsgálná – így döntött az Országgyűlés Nemzetbiztonsági bizottsága kedden, zárt ülésen. A döntést az LMP-s Mile Lajos ismertette.
Kétszer bizonyosan találkozott Laborc Sándor a Nemzetbiztonsági Hivatal főigazgatójaként Portik Tamással, az Energol Rt. előzetes letartóztatásban levő volt vezetőjével - írta keddi számában pontosan meg nem nevezett forrásból származó értesülését a Magyar Nemzet.
Pintér Sándor szerint P. Tamás és V. László előzetes letartóztatásba helyezésével azokat juttatták rács mögé, akik az elmúlt húsz évben a legtöbb erkölcsi és anyagi kárt okozták Magyarországnak. A belügyminiszter erről a Heti Válasznak adott, csütörtökön megjelent interjújában beszélt.